Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 2

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Ново-Пляшевський дошкільний навчальний заклад Сонечко


Вівторок, 05.07.2024, 0:36 AM

/Files/images/12.jpg

Термін "травма” походить від латинського слова і в перекладі воно означає тілесне пошкодження при поранені. Пошкодження, які повторювались у певній групі населення називається травматизмом.

  • Під дитячим травматизмом слід розуміти сукупність раптово виниклих ушкоджень серед дітей різного віку. Травми серед дітей на жаль зустрічаються досить часто. Дитячий травматизм має багато характерних особливостей.

Дитяті травматизми поділяються на:

грудний (з моменту народження до 1 року),

перед дошкільний (від 1 р. до 3 р.),

дошкільний (від 3 р. до 7 р.),

шкільний (від 7 р. до 16 р.).

/Files/images/003.jpg

Існує і інша класифікація дитячого травматизму – вікова

У дітей кожного віку – свої особливості розвитку і поведінки, які і обумовлюють найбільш поширені типи травм.
Так, в грудному віці (до року)дитячий травматизм найчастіше пов’язаний з заковтуванням сторонніх предметів.
Дитина намагається пізнавати світ єдиним доступним йому способом – він чіпає руками предмети, що знаходяться в безпосередній близькості, і намагається тягнути їх в рот.
У віці від року до трьох дитина вчиться ходити і стає дуже рухливим. Тому до травм від заковтування предметів додаються травми, пов’язані з падіннями (удари, переломи)травми від гострих предметів, опіки, поразки струмом.
Після трьох років допитливість росте, навколишній світ дитини більше не обмежується квартирою, тому вірогідність отримати травму збільшується.
Потім дитина йде в школу, і батьки вже не можуть контролювати його так, як раніше.Додається шкільний і спортивний дитячий травматизм.
Сплеск травматизму часто доводиться на підлітковий вік:в цей час дитячий травматизм обумовлений не лише цікавістю і невмінням оцінити небезпеку, але ще і бажанням покрасуватися перед ровесниками, бути не гірше, ніж інші, і безрозсудною сміливістю.
/Files/images/1212.jpg

Для того щоб уберегти дітей від травм, дорослі повинні дотримуватися наступних правил безпеки:

  • суворо стежити за тим, щоб під час прийому гарячої рідкої їжі діти не перекидали на себе чашки, тарілки і т.п.;
  • з підвищеною увагою і обережністю переносити посуд з гарячою рідиною в місцях квартири (або дитячих установ), де раптово можуть з’явитися діти;
  • не дозволяти дітям перебувати поруч під час приготування їжі, миття посуду, прання білизни, прасування;
  • ховати в недоступних місцях сірники, запальнички;
  • зберігати їдкі кислоти, луги та інші отруйні речовини в місцях, недоступних для дітей;
  • не допускати дітей близько до топлення печі і напруженим предметів (електроплитці, праски, чайнику та ін);
  • при купанні дітей дорослим не можна ні на хвилину відлучатися.

/Files/images/88.jpg

Шановні батьки!

Здоров'я - це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти його.

З настанням літньої спекотної погоди населення поспішає до водоймищ, озер, річок. Як приємно відпочити біля води, позагоряти, поплавати, попірнати... Але чи знайомі вам правила поведінки біля водоймищ?

 

***

Перша допомога при падіннях та нещасних випадках на дорозі

/Files/images/34343.jpg

Ушкодження голови, хребта та шиї особливо небезпечні, бо можуть спричинити параліч та становлять серйозну загрозу для життя. Тому перш за все необхідно обмежити рухливість голови та спини потерпілого. Варто уникати будь-яких згинів хребта, щоб запобігти додатковим пошкодженням.Якщо дитина не може рухатися або відчуває гострий біль, скоріш за все у неї перелом кісток. При відкритому переломі, тобто коли на місці пошкодження – рана, долікарська допомога найперше полягає в зупинці кровотечі і накладанні стерильної пов'язки. При цьому потрібно слідкувати за тим, щоб уламки кістки не занурювалися вглиб рани, оскільки в подальшому це може призвести до запалення та загнивання кістки.

Поламану кінцівку треба знерухомити, наклавши на неї шину з підручних матеріалів. Шини слід накладати обережно, щоб не викликати болю, тому, як правило, їх накладають поверх одягу і взуття або поверх якоїсь тканини чи вати. При шинуванні необхідно забезпечити нерухомість принаймні двох найближчих суглобів (одного вище, іншого – нижче перелому), а при пошкодженні стегна – трьох суглобів нижньої кінцівки (тазостегнового, колінного, гомілкового). Шинна пов'язка не повинна стискати великі судини, нерви та уламки кісток.

Якщо дитина непритомна, її слід тримати в теплі та негайно викликати невідкладну медичну допомогу. У разі сильних синців та розтягів, уражені місця можна занурити в холодну воду або прикласти на 15 хвилин лід. Холод допоможе втамувати біль, зняти набряки та синці.

Серед смертності від травматизму утоплення займає одне з перших місць. Це може статися яв влітку так і взимку. Головною причиною утоплені є невміння плавати, незнання особливостей водойм, при стрибках у воду велику небезпеку приносять підводні скелі, каміння. Взимку діти топляться, провалюючись під лід при катанні на ковзанах, або переходячи через водоймища.

РЕКОМЕНДАЦІЇЇ

  • Навчайте дитину правилам дорожнього руху з раннього віку і постійно зміцнюйте ці знання.
  • Не залишайте дітей без догляду на подвір'ї, на вулицях з інтенсивним рухом тран­спорту.
  • Стежте уважно за дітьми під час їхнього катання на велосипедах, самокатах, сан­ках, роликах тощо.
  • Забороняйте дітям кататися на велосипедах, самокатах, скейтах тощо на проїжд­жій частині дороги та мостах.
  • Подавайте позитивний приклад дитині бездоганним дотриманням правил дорож­нього руху.
  • Переходьте дорогу лише по пішохідному переходу і в спеціально призначених міс­цях, тримаючи дитину за руку.
  • Звертайте увагу дитини на інтенсивність вуличного руху, світлофори, пішохідні пе­реходи, сигнал «Стережись автомобіля».
  • Пояснюйте дитині правила поведінки на дорозі під час кожного перебування на вулиці.
  • Привчіть дитину ходити лише по тротуарах з правого боку дороги, а в тих місцях, де тротуарів немає, йти з лівого боку дороги назустріч транспорту.
  • Не перетворюйте турботу про дитину на безперервні заборони та обмеження, щоб не образити її і не викликати зворотної реакції.

***

П

***

Правила поведінки під час занять зимовими розвагами

/Files/images/566.png

ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ ЗИМОВИМИ РОЗВАГАМИ:

  • кататися можна тільки, якщо лід на річці міцний.
  • у місцях масового перебування людей
  • товщина льоду має складати не менше15 см, а самі майданчики для забав відгороджені від решти річкової, озерної території яскравими стрічками, за якими перебування людей категорично забороняється.

САНКИ, ЛИЖІ, КОВЗАНИ – НАЙУЛЮБЛЕНІШІ РЕЧІ В КОРИСТУВАННІ ДІТЕЙ ВЗИМКУ. НА ЖАЛЬ САМЕ ВОНИ СТАЮТЬ ПРИЧИНОЮ БАГАТЬОХ ТРАВМ. НІ, ЦЕ ЗОВСІМ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО НЕ ПОТРІБНО КАТАТИСЯ НА САНКАХ, КОВЗАНАХ, ПОДОРОЖУВАТИ НА ЛИЖАХ. АЛЕ ДАВАЙТЕ ПРИГАДАЄМО, ЯКІ ПРАВИЛА НЕ ПОТРІБНО ПОРУШУВАТИ, ЩОБ НЕ ЗАВДАТИ ШКОДИ СОБІ ТА ОТОЧУЮЧИМ.

Ви повинні пам’ятати:

  • Санки мають бути непошкоджені, з усіма дощечками, щоб під час катання діти не покалічилися.
  • Кріплення на лижах має бути також ціле, і правильно прикріплене на ногах, щоб нога не вислизнула і не було ризику її зламати чи вивихнути.
  • Ковзани мають бути відповідного розміру, не більші, оскільки це також може привести до травматизму.
  • Коли вибирається місце для забав, як правило шукають пагорб чи схил, з якого будуть спускатися на санках чи лижах.
  • Потрібно пам’ятати, що місце де діти будуть кататися, обов’язково повинно бути безпечним, тобто далеким від дороги.

ОСНОВНЕ, ЩО ПОВИННІ ЗАПАМ’ЯТАТИ ДІТИ ЦЕ ТЕ, ЩО КАТАННЯ НА ЛИЖАХ, САНКАХ, КОВЗАНАХ МАЄ СТАТИ ВЕСЕЛОЮ РОЗВАГОЮ, А НЕ НЕСТИ НЕБЕЗПЕКУ ЇХНЬОМУ ЗДОРОВ’Ю.

***

З попередження пожежі від дитячих пустощів з вогнем

/Files/images/1111111.jpg

Шановні батьки!

Велика кількість пожеж зчиняється від дитячих пустощів з вогнем. Вогнем знищується багато чого, а нерідко в пожежах гинуть і травмуються діти.

ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ПОЖЕЖІ ВІД ДИТЯЧИХ ПУСТОЩІВ З ВОГНЕМ, НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ НАСТУПНІ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

  • зберігати сірники в місцях недоступних дітям;
  • не дозволяти дітям розводити багаття, включати електронагрівальні прилади тощо;
  • не дозволяти дітям користуватися газовими приладами;
  • тримати в недосяжних дітям місцях рідини, які легко займаються ( бензин, ацетон, спирт, тощо);
  • не допускати перегляд телепередач дітьми без догляду дорослих;
  • не залишати малолітніх дітей без догляду.

Шановні батьки! Ставтесь до ігор дітей з вогнем негативно. Роз’яснюйте, що їх ігри, пов’язані з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель майна, загибель людей у вогні.

Шановні батьки! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

Сподіваємось, що ви з усією відповідальністю поставитесь до наших порад.

ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ПОЖЕЖНУ ОХОРОНУ ЗА ТЕЛЕФОНОМ «101»

***

ПОБУТОВИЙ ТРАВМАТИЗМ

/Files/images/34.jpg

Побутовий травматизм – найпоширеніший, і причина його в більшості випадків – неуважність батьків, які не лише залишають дитину без нагляду, але і залишають в доступних місцях небезпечні для дитини предмети, не закривають вікна і тому подібне

Існує і інша класифікація дитячого травматизму – вікова. У дітей кожного віку – свої особливості розвитку і поведінки, які і обумовлюють найбільш поширені типи травм. Так, в грудному віці (до року) дитячий травматизм найчастіше пов’язаний з заковтуванням сторонніх предметів. Дитина намагається пізнавати світ єдиним доступним йому способом – він чіпає руками предмети, що знаходяться в безпосередній близькості, і намагається тягнути їх в рот.

У ВІЦІ ВІД РОКУ ДО ТРЬОХ ДИТИНА ВЧИТЬСЯ ХОДИТИ І СТАЄ ДУЖЕ РУХЛИВИМ. ТОМУ ДО ТРАВМ ВІД ЗАКОВТУВАНИХ ПРЕДМЕТІВ ДОДАЮТЬСЯ ТРАВМИ, ПОВ’ЯЗАНІ З ПАДІННЯМИ (УДАРИ, ПЕРЕЛОМИ)ТРАВМИ ВІД ГОСТРИХ ПРЕДМЕТІВ, ОПІКИ, ПОРАЗКИ СТРУМОМ. ПІСЛЯ ТРЬОХ РОКІВ ДОПИТЛИВІСТЬ РОСТЕ, НАВКОЛИШНІЙ СВІТ ДИТИНИ БІЛЬШЕ НЕ ОБМЕЖУЄТЬСЯ КВАРТИРОЮ, ТОМУ ВІРОГІДНІСТЬ ОТРИМАТИ ТРАВМУ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ.

Потім дитина йде в школу, і батьки вже не можуть контролювати його так, як раніше. Додається шкільний і спортивний дитячий травматизм. Сплеск травматизму часто доводиться на підлітковий вік: в цей час дитячий травматизм обумовлений не лише цікавістю і невмінням оцінити небезпеку, але ще і бажанням покрасуватися перед ровесниками, бути не гірше, ніж інші, і безрозсудною сміливістю.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

  • Постійно турбуйтеся про безпеку дитини вдома.
  • Систематично виховуйте в дитині обачливість і обережність.
  • Застерігайте дитину від пустощів на балконах і драбинах, аби уникнути забиття та падіння з висоти.
  • Не відчиняйте вікна навстіж у приміщенні, де перебуває дитина.
  • Не допускайте дитину до газової або електричної плити під час приготування їжі, аби уберегти її від термічних опіків.
  • Зберігайте в недоступних для дитини місцях шкідливі речовини, щоб запобігти отруєнням, опікам стравоходу та органів дихання дитини.
  • Не залишайте в доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритв та інші гострі предмети, щоб дитина не завдала собі шкоди.
  • Облаштуйте власне помешкання та ігрову зону так, аби максимально уберегти ди­тину від падіння та забиття.
  • Позбавтеся несправних електроприладів та ізолюйте проводи та розетки.
  • Поясніть дитині, що вставляти в розетки шпильки, цвяхи, ножиці тощо небезпечно для життя.
  • Привчіть дитину бути обережною на сходах і під час підйому та спуску міцно три­матися за поручні.
  • Поясніть дитині, що під час ігор з іншими дітьми слід поводитися чемно: не штов­хати інших, не кидатися піском тощо.
  • Не дозволяйте дитині залазити високо на дерева, драбини, споруди, щоб уберегти її від падіння з висоти.
  • Поінформуйте дитину, що всі каналізаційні люки, підвали та канави слід оминати.
  • Не грайте з дітьми на необладнаних або пошкоджених дитячих майданчиках.
  • Перевіряйте гойдалки та спортивні снаряди на дитячих майданчиках і в парках відпочинку на справність перед катанням чи тренуванням.
  • Оминайте ділянки, де проводять ремонтні роботи.
  • Розкажіть дитині, що ходити під балконами будівель небезпечно через можливість падіння предметів, бурульок тощо.

***

Профілактика термічних опіків у дітей

/Files/images/35.jpg

Термічні опіки — це ураження поверхні тіла людини термічними агентами, що може при­звести до тяжких наслідків для її життя та здоров'я. Серед дітей дошкільного віку найчастіше спостерігають випадки обшпарювання окропом та гарячими рідинами. Тому для запобігання термічним опікам у дітей дорослі мають дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

  • Не залишайте без нагляду дитину поблизу відкритих джерел вогню, зокрема газових плит, камінів, мангалів, вогнищ, а також радіаторів і обігрівачів.
  • Не допускайте перебування дітей на будівельних і промислових майданчиках, у гаражах, по­близу гарячого асфальту, смоли тощо.
  • У побуті за можливості користуйтеся дальніми конфорками газової чи електричної плити.
  • Якщо треба скористатися передніми конфорками плити — ставте сковорідки та каструлі ручками до стіни.
  • Не саджайте дитину до себе на коліна та не носіть її на руках, коли п'єте гарячі напої.
  • Ставте гарячу їжу і напої чимдалі від краю столу.
  • Не залишайте гарячу їжу і напої на серветці або скатертині, яку активні діти можуть стягну­ти на себе.
  • Щоб дитина не обшпарилася водою в раковині або ванні, регулюйте температуру води так, щоб вона не перевищувала +40 °С.
  • Ніколи не залишайте дитину без нагляду у ванній кімнаті та у самій ванні, щоб дитина не за­хлинулася і не обварилася, якщо випадково відкриє кран з гарячою водою.
  • Не довіряйте догляд за дітьми дошкільного віку старшим дітям або літнім членам родини.
  • Зберігайте праски, електроприлади, свічки, запальнички та інші подібні предмети в місцях, недоступних для дитини.
  • За можливості не використовуйте електроприлади в присутності дитини, щоб не зацікавити її і не спонукати до наслідування.
  • Затуляйте розетки заглушками та стежте за тим, щоб електродроти були недоступними для дитини.
  • Перевіряйте автомобільне крісло перед тим, як посадити в нього дитину, адже сидіння і пряжки можуть нагрітися від сонячного проміння так сильно, що призведуть до опіку.
  • Якщо машина була розташована під відкритим сонячним промінням, застеліть рушником дитяче сидіння, перш ніж саджати в нього дитину.

У дошкільному навчальному закладі не допускайте самостійного перебування дітей в госпо­дарських приміщеннях — пральнях, харчоблоці. Не залишайте дітей без нагляду, особливо під час роздачі їжі.

Профілактика дитячого травматизму у літній період

***

Безпека на воді (пам'ятка)

***

З попередження травматизму серед дітей дошкільного віку під час відпустки батьків.

Шановні батьки!

Щоб не допустити травмування дитини в лісі та на водоймі, пам’ятайте та виконуйте такі вимоги:

· під час перебування на вулиці в літній день захищайте голову дитини панамою;

· регулюйте перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри;

· дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався;

· не залишайте дитину без нагляду біля водойми;

· не дозволяйте купатись та стрибати у воду в неперевірених місцях;

· для купання вибирайте незасмічені місця з твердим дном, без водоростей та мулу;

· забороняйте користуватись човном, плотом без супроводу дорослих;

· не дозволяйте запливати на глибину, використовуючи гумовий матрац чи іграшку;

· не допускайте пустощів на воді (не можна зненацька лякати, утримувати один одного під водою, жартома кликати на допомогу);

· забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослих;

· під час перебування у лісі разом з дітьми не збирайте і не вживайте незнайомі гриби, ягоди, рослини;

· не розводьте у лісі багаття під час посухи (при виникненні необхідності в цьому розмістіть вогнище на відкритому місці і після використання ретельно загасіть його та засипте землею);

· обстежте місця установки намету в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами тощо;

· для походу в ліс одяг дитини підбирайте таким чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок;

· не засмічуйте навколишнє та не залишайте після себе жодних слідів свого перебування.

Щасливої відпустки!

Правила особистої безпеки дітей дошкільного віку та запобігання виникненню інфекційних хвороб у літній період

Шановні батьки!

П А М ’ Я Т А Й Т Е !

Велика кількість нещасних випадків на водоймі, в лісі трапляється з дітьми під час літнього відпочинку, щоб зберегти дитину від біди, треба пам’ятати та виконувати наступні правила:

  • не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час;
  • не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці;
  • вчити користуватись телефоном для виклику служб: «101», «102», «103», «104», «077»;
  • забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
  • забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
  • забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також знаходити у ліфт з незнайомими людьми;
  • вчити дітей звертатися за допомогою людей, які працюють у правоохоронних органах;
  • не дозволяти дражнити тварин. Попереджуйте зародження в дитині жорстокого відношення до «друзів наших менших»;
  • забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослих;
  • під час перебування у лісі разом з дітьми не збирайте та не вживайте незнайомі гриби, ягоди, рослини;
  • обстежте місця в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами тощо;
  • для походу в ліс одяг дитини підбирайте таким чином, щоб оптимально захистити и від комах, кліщів та інших несподіванок;
  • не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб;
  • не допускайте споживання продуктів та напоїв протермінованого зберігання;
  • не вживайте харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості;
  • не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води тощо). Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;
  • не купуйте дітям газовані напої з барвниками та консервантами;
  • при купівлі харчових продуктів та напоїв необхідно обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки відповідно до зазначених на упаковці способу та терміну;
  • перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою; для споживання дітьми - обдати окропом;
  • уподорож не беріть продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські та ін. вироби, що потребують охолодження при зберіганні);
  • на відпочинку без організованого харчування не готувати багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, м'ясні салати тощо), а також продукти про запас. Давайте дітям тільки свіжоприготовлену їжу;
  • при харчуванні у непристосованих умовах (ліс, пляж тощо) уникати контакту продуктів з ґрунтом та піском;
  • перед вживанням їжі слідкуйте щоб діти обов'язково мили руки з милом. Наполягайте на тому, щоб діти обов’язково мили руки після відвідування туалету;
  • ретельно слідкуйте, щоб дитина не споживала незнайомі ягоди та продукти невизначеного походження;
  • для купання та відпочинку користуйтеся лише офіційно відкритими пляжами;
  • у випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням.

з попередження сонячного та теплового удару

(перегріву організму)

Шановні батьки!

З настанням літа виникає реальна загроза перегріву організму дитини, як наслідок – тепловий удар.

Ознаками перегріву організму є: слабкість, головний біль, нудота, блювання, прискорене серцебиття, дихання, розширюються зіниці, підвищується температура тіла до 39-40°можлива втрата свідомості.&nbsnbsp;p;

П А М ’ Я Т А Й Т Е !

Щоб не допустити перегрівання організму організму дитини, необхідно виконувати наступні правила:

  • не здійснювати довгих за часом прогулянок;
  • під час перебування на вулиці в літній день захищайте голову дитини панамою;
  • регулюйте перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри;
  • підготуйте адекватний одяг за віком підберіть відповідне за віком та розміром взуття (ні у якому разі не тісне);
  • під час довгих прогулянок використовуйте сонцезахисні засоби, особливу увагу приділіть захисту носа, вух, щік, передпліччя дитини.
У випадку ознак перегріву організму:

1. Перемістити дитину на відкриту, добре провітрювану й захищену від сонця місцину;

2. Звільнити від верхнього одягу;

3. Змочити обличчя холодною водою, поплескуючи мокрим рушником;

4. На голову прикласти пузир з холодною водою або льодом, обвіяти;

5. За необхідності доставити у лікувальний заклад.

***

Правила поводження на воді

Варто пам'ятати:

- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;

- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;

- не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;

- дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;

- купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;

- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

***

Шановні батьки!

Перелік нормативно-правових документів стосовно розділу "Попередження дитячого травматизму" наведено у розділі "Батьківська сторінка" у підрозділі "Нормативні документи".

Навчально-виховна робота з дітьми проводиться згідно річного плану роботи і відображається в розділах "Виховна робота", "Методична робота" та "Новини".

***

Під час прогулянок в лісі або в туристичному поході:

1. Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни.

2. Перед розведенням багаття в радіусі п'яти метрів перевірте ґрунт на наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або лопатою обережно зніміть верхній шар ґрунту, перекопайте землю на глибину 40-50 см).

3. Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові "трофеї” або такі, що не вибухнули.

4. У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.

***

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ, В ЛІСІ.

Теплі весняні та літні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян виїздить за місто: на дачу, до води, у ліс. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки в лісі, спричиняючи пожежі.

Перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки:

· Виберіть місце для вогнища й обладнайте його.

· Ніколи не залишайте вогнище без догляду.

· Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка.

· Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні.

· Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.

Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають дедалі загрозливіших масштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо.

***

Отруєння грибами.

· Збирайте лише ті гриби, які добре знаєте

· Відмовтесь від збирання та вживання пластинчатих грибів (смертельно небезпечна бліда поганка може бути схожа на пластинчаті гриби – печериці, сироїжки,шампіньйони)

· Не збирайте гриби поблизу автодоріг, сховищ отрутохімікатів, сміттєзвалищ, промислових підприємств, залізниць, в міських парках (гриби мають властивість накопичувати з навколишнього середовища токсичні речовини)

· Не купуйте дикорослих грибів на ринках (невідо де і коли вони були зібрані)

· Не можна їсти гриби дітям (дитячий організм більш вразливий до грибної отрути)

· Не куштуйте сирих грибів

· Не збирайте старих, перестиглих, червивих грибів

· Перед приготуванням гриби необхідно протягом 10-15 хвилин варити в підсоленій воді (відвар необхідно вилити)

· В разі появи симптомів отруєння грибами (біль в животі, блювання, головний біль, пронос) необхідно негайно звернутись за кваліфікованою допомогою (до надання медичної допомоги потрібно декілька разів промити шлунок розчином соди або світло-рожевим розчином марганцівки)

***

/Files/images/2021/IMG-49c03a7c8dcd648d8249fbc4912ab187-V.jpg

 

/Files/images/2020/povedinka-pry-ozheledytsi.jpg

***

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ

Наступає улюблена пора року для малюків - "Зимонька-зима". Чудова пора для забав на ковзанках, санчатах. тому усі діти та дорослі зустрічають цю пору року, але треба не забувати що вона небезпечна, може приховувати лід, а саме тонкий лід. Тому треба бути дуже обержними щоб не трапилось лиха. Найбільш небезпечна крига - перша і остання. Вона надзвичайно тонка і не витримує маси навіть маленької дитини.

Шановні батьки!

Звертаємо Вашу увагу на дотримання правил безпечної поведінки під час зимового періоду.

Як уникнути переохолодження і обмороження

Щоб не отримати переохолодження і обмороження, треба знати їхні ознаки, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур.

Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді.

Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або молоко.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби.

До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру. Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні.

Щоб не допустити переохолодження і обмороження, перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь час намагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму.

Як убезпечити себе від травм в ожеледицю

Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю, фахівці радять ходити не поспішаючи, злегка розслабивши ноги в колінах, ступаючи на всю підошву. Кращими для ходьби по льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи без високих каблуків. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм. Обходьте металеві кришки люків, слизькі ділянки тротуарів та сходів, адже вони, як правило, вкриті льодом. Не ходіть краєм проїжджої частини дороги - можна впасти і опинитися на дорозі. В «слизькі дні» не перебігайте проїжджу частину дороги. У цей час гальмівний шлях машини значно збільшується, а падіння перед автомобілем, що рухається приводить до травм або загибелі. При порушенні рівноваги швидко присядьте, бо це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

Також звертаємо Вашу увагу на дотримання безпечної поведінки Вашою дитиною на льоду та біля водоймищ у зимовий період. Не залишайте дітей без нагляду та частіше контролюйте їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпеки поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах у зимовий період. Пам’ятайте, що безпека ваших дітей залежить, насамперед, від вас самих!

Батьки, пильнуйте про свою дитину, не будьте байдужими до неї, нагадуйте їй про те, як потрібно поводитись біля води під час криги, не дозволяйте їй без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків. Будьте обережні! Бережіть своє життя!

А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку, телефонуйте до служби порятунку «101».

У людини в крижаній воді перехоплює дихання, тиск повільнюється, падає тиск.

У випадку коли людина потрапляє під ліл потрібно:

- не піддаватись наніці, утримуватись на плаву, уникати занурення з головою;

- кликати на допомогу;

- намагатись вилізти на лід щироко розтавляючи руки, наповзаючи на нього краєм грудної клітки і почергово витягувати ноги;

- намагатися ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

- вибравшись на лід треба перекотитися і відповзати в той бік звідки прийшов де міцність льоду вже відома.

Далі необхідно переодягнутись. Якщо сухого одягу рядом не має, викрутити мокрий і знову одягнути. Щоб зігрітися треба виконувати будь які фізичні вправи.

Як тільки потрапляєш до домівки, можна розтертися сухою вовняною тканиною, добре укутатись та випити чогось гарячого.

Головне обов'язково звернутися до лікаря!

Звичайно, кожний нещасний випадок є індивідуальним. Одже будьте обережні, не ризикуйте своїм життям!!!

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024 uCoz